Αδιόρθωτη....!

SERIE A'- 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΟΜΑ- ΚΑΛΙΑΡΙ: 2-4
Γήπεδο: Ολίμπικο

Γκέλα ολκής για τη Ρόμα που γνώρισε την ήττα με 4-1 μέσα στην έδρα της από την Κάλιαρι.
Μόλις στο 4ο λεπτό ο Ναϊνγκολάν με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή, έκανε το 1-0 για την Κάλιαρι, αλλά στο 35' ο Τότι με όμορφο σουτ έφερε στα ίσα το ματς.
Η Κάλιαρι πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στο 46ο λεπτό με απίστευτο αυτογκόλ του Γκοϊγκοετσέα, ενώ στο 53' ο Σάου έκανε το 3-1 και στο 71' ο Πιζάνο το 4-1. Το μόνο που κατάφερε η Ρόμα ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Μαρκίνιο.

ΡΟΜΑ: Γκοϊγκοετσέα, Πίρις, Μαρκίνιος, Μπουρδίσο, Ντοντό, Ταχτσίδης (60' Μαρκίνιο), Μπράντλεϊ, Φλορέντζι (60' Ντε Ρόσι), Λαμέλα, Οσβάλδο, Τότι.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Πιζάνο, Αστόρι, Ροσέτινι (77' Περικό), Αβελάρ, Ναϊνγκολάν, Κόντι (81' Καζαρίνι), Έκνταλ, Σάου, Ριμπέιρο (88' Κόσου), Ιμπαρμπό.